Czech-Republic

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

11226 2016/09/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 3.3]

کشور جمهوری چک کشوریست در اروپای مرکزی و محصور در خشکی که پس از تقسیم کشور چکسلواکی به وجود آمد. این کشور در همسایگی کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی قرار دارد و پر است از دیدنیهای بسیار. پایتخت کشور چک، شهر پراگ است که بزرگترین شهر آن نیز هست. این کشور شامل 13 استان می باشد که تقسیم بندی آنها پس از سال 2000 میلادی انجام گشته است. شهر پراگ، پایتخت چک، به عنوان عروس اروپا شناخته می شود و واقعا زیباست و بسیاری از جاذبه های دیدنی جمهوری چک را در خود جای داده است.

منابع طبیعی و فرهنگی منحصر به فرد این کشور، جاذبه های گردشگری کشور جمهوری چک را تماشایی کرده است. اکثر مرزهای چک را رشته کوه ها احاطه کرده اند و تراکم جاذبه های توریستی جمهوری چک در این ناحیه کوچک به خودی خود زبانزد است. به همین دلیل جاهای دیدنی جمهوری چک، بسیار مورد توجه گردشگران می باشند.

سرزمین چک از نظر جغرافیایی تنوع خوبی دارد و شامل رودها، تپه ها و کوهستان می شود. مکان های دیدنی کشور جمهوری چک بسیارند و شامل پل ها، قلعه ها، کلیساها و … می شود.

نکته جالبی در مورد مردم چک وجود دارد که به طور تاریخی بی اعتنا به مذهب، از آنها یاد شده است به گونه ای که در یک نظرسنجی تنها ده درصد آنها اظهار کرده کرده اند که به وجود خدا ایمان دارند. کشور چک در منطقه خود از دموکرات ترین کشورهاست و از طرفداران صلح و آشتی می باشد. همچنین بد نیست بدانید که مردم چک تفریحی به نام چیدن قارچ دارند!

با اینکه چک عضو اتحادیه اروپاست، واحد پول آن کرونا می باشد.

برای لذت بردن از تماشای جاذبه های چک و سفری راحت یادتان نرود که تور جمهوری جک را تجربه نمایید.

اطلاعاتی درباره کشور جمهوری چک:

زبان رسمی: چکی

مذهب: اکثرا بی اعتنا به دین

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود یازده میلیون نفر

مساحت: 78,866 کیلومتر مربع

واحد پول: کرونا چک

پیش شماره: +420

احتلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 220 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای جمهوری چک بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید