جزیره شیف بوشهر

بازدید : 373 بار
جزایر استان بوشهر,جزایر بوشهر,جزیره بوشهر
تاریخچه : جزیره شیف، روستایی است از توابع بخش مرکزی در شهرستان بوشهر است و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا یک متر است به دلیل قرار داشتن گور شخصی شیخ سعد در این جزیره که مدتی حاکم آن بوده است بدین نام نیز معروف است و در سال 1327 ه . ش جزیره در اختیار احمد خان انگالی قرار گرفته و نام آن به شیف تغییر یافت.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

جزیره شیف که جزیره ای ماسه ای است در منتهی الیه تالاب حله که از بهم پیوستن آب رودخانه شاهپور و دالکی بوجود آمده و در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر و در 6 کیلومتری شمال بندر بوشهر واقع می باشد.

جزیره شیف,جزیره شیف استان بوشهر,روستای شیف بوشهر

اکثریت جمعیت در جزیره شیف را از اهل تسنن شامل می شوند. اهل تسنن و تشیع در این جزیره در کنار همدیگر به آرامش زندگی می کنند و رابطه بسیار خوبی بین آنها برقرار است تعداد سه مسجد مربوط است به اهل سنت و یک مسجد نام مام جعفر صادق (ع) که در سال 1375 بنا گردیده است در حیطه مدیریت اعتقادی شیعیان فعال است.

شیف در گذشته بندر حمل ونقل کالاهای صادراتی و وارداتی از ایران به کشورهای خلیج فارس و برعکس بود و احمدخان از صاحبان کالا مالیات می گرفت، به این معنی که تمام کالاها از تهران و اصفهان و شیراز بوسیله مال (چهارپایان) به شیف آورده می شد و بعد بوسیله لنج به کشورهای خلیج فارس حمل می گردید. محل دیگر جزیره بندرگاه است که در جنوب جزیره واقع شده و اکنون مختصر آثاری از آن درجزیره دیده می شود.

شیف بوشهر

متاسفانه پس از ورود به جزیره شیف اولین چیزی که نظرها را به سوی خود جلب می کند، حجم بسیار زیاد زباله هایی است که در ساحل این جزیره به چشم می خورد. زباله های بسیار زیادی که در ساحل جزیره انباشته شده اند صحنه ای زشت و تاسف باری را رقم زده اند.

آدرس : بوشهر - شهر بوشهر، روستای شیف
فاصله زمانی تا بوشهر 29 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز بوشهر ۲۶٫۵ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *