Passport

مدارک پاسپورت

10755 ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.8]

هر کس برای خارج شدن از کشور باید دفترچه خروج از کشور را از دولت متبوع خود داشته باشد. به این دفترچه خروج ، گذرنامه یا پاسپورت می گویند.

در ایران گذرنامه را با مراجعه به واحد های “پلیس + 10” می گیرند. علاوه بر آن برای ورود به هر کشور باید اجازه دیدار از آن کشور را کسب نمایید. به اجازه ورود به هر کشور ویزای آن کشورمی گویند. صادر کننده ویزا کشور میزبان است.

سیاست صدور ویزای هر کشور و قیمت آن برای شهروندان کشورهای دیگر می تواند متفاوت باشد. مثلا هم اکنون  ارمنستان در سر مرز به ایرانیان ویزا می دهد اما گرفتن ویزای آلمان برای ایرانیان مشکل زیادی دارد.

ویزا انواع مختلفی دارد ، مانند ویزای توریستی (مسافرتی)، ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای بازنشستگی، ویزای والدین ، ویزای همسر، ویزای زیارتی و…

Passports (2)

برای گرفتن پاسپورت محدودیت سنی وجود ندارد و والدین می توانند برای نوزادان نیز پاسپورت جدا در نظر بگیرند. بعد از بررسی مدارک ارائه شده و انجام مصاحبه ای حضوری با متقاضی اجازه دریافت پاسپورت صادر می شود و گذرنامه از طریق پست به نشانی  پستی متقاضی ارسال می شود که مدت زمان لازم برای صدور گذرنامه حداکثر ده روز می باشد.

توصیه هایی که در زمان اقدام برای گرفتن پاسپورت ایران الزامی است بدین شرح می باشد:

  • حضور شخص متقاضی در هنگام تحویل مدارک پاسپورت
  • آوردن مدارک همسر و فرزندان در زمان ارائه مدارک پاسپورت (اگر قصد بر این است که نام آن ها نیز در گذرنامه تان درج شود.)
  • اعتبار پاسپورت ها پنج ساله بوده و غیر قابل تمدید صادر می شود.
  • ارائه نشانی کامل پستی متقاضی
لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید