gorgan-tower2

برج گرگان

15601 ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.6]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

برج گرگان، یکی از بلندترین برج های ایران است که بعد از برج میلاد تهران، دومین برج بلند کشور محسوب می شود. این برج، در بزرگترین میدان شهر گرگان، میدان بسیج قرار گرفته است که دارای مساحت پنج هکتار می باشد.

شهر تاریخ و طبیعت گرگان، دارای نمادها و جاذبه های مختلف تاریخی و فرهنگی است که یک نماد مدرن را نیز در خود جای داده است.  برج میدان بسیج گرگان، هم به عنوان نماد مدرن شهر گرگان و استان گلستان به شمار می آید. برج گرگان در ارتفاع 57 متر قرار داشته و دارای چهار طبقه می باشد. طبقه زیر زمین آن با وجود مساحت 1500 مترمربع، کاربری تجاری و اداری دارد و طبقه ای هم مختص به آشپزخانه با مساحت تقریبا 250 متر مربع در ارتفاع 30 متری ساخته شده است.

gorgan-tower1

همچنین برج گرگان دارای یک طبقه رستوران با مساحت 300 متر مربع است که در ارتفاع 34 متری واقع شده و نیز یک طبقه تراس با مساحت صد و هفتاد مترمربع در ارتفاع سی و هشت متری است. 

در تراس برج گرگان، منظره زیبا و دل انگیزی  از نمای شهر، دشت گرگان و منطقه سوگله را می توان مشاهده نمود. وجود رستوران گردان برج گرگان در ارتفاع دوازده متری و دارا بودن فضای کروی شکل، این برج را از هر نظر متمایز ساخته است.

از دیگر امکانات این برج می توان به صاعقه گیر و آنتن ۱۵ متری با داشتن قابلیت تجهیزات ارتباطی اشاره نمود.

gorgan-tower3

به منظور تردد ایمن عابران، در ضلع شمال میدان بسیج یک زیرگذر عابر پیاده نیز ساخته شده است، در کنار این زیرگذر برای تسهیل عبور و مرور شهروندان و گردشگران، یک پارکینگ به ظرفیت حدود ۲۰۰ خودرو ایجاد شده است.

پیرامون برج میدان بسیج امکاناتی نظیر پیاده روی اطراف برج، کافی شاپ، بخش اداری، سرویس های بهداشتی و وضوخانه، فضاهای تجاری، آسانسور، راه پله فرار، نمازخانه و همچنین فضای سبز و آب نماهای زیبای پیرامون برج و نیز امکان دسترسی به اینترنت بی سیم از سوی شهرداری گرگان فراهم شده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید