جاذبه های گردشگری کره شمالی

11338 ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]

کشور کره شمالی که با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره در سمت جنوب شرقی آسیا قرار دارد، از جمله کشورهایی است که به صورت سوسیالیستی اداره می شود و خصوصی سازی در آن معنایی ندارد. پایتخت این کشور شهر پیونگ یانگ است که بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. این کشور از سمت جنوب با کشور کره جنوبی و در شمال با کشورهای چین و روسیه مرز مشترک دارد.

کره شمالی در سال های متمادی سختی های زیادی را متحمل شده است. این کشور که پس از جنگ جهانی دوم توسط شوروی سابق و بعدها توسط چین حمایت شده، همواره در تحریم قرار داشته است. تحریم های شدید بر این کشور و مخاصمه با کشورهای غربی، باعث ایجاد جوی امنیتی و منزوی شدن این کشور شده است.

تبلیغات منفی کشورهای مخالف کره شمالی باعث شده تا این کشور از نظر گردشگری زیاد مورد توجه قرار نگیرد، اما کره شمالی نیز مانند سایر کشورها جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست. البته شرایط سخت این کشور برای دادن ویزا و بازدید از این کشور نیز یکی از عواملی است که باعث شده این کشور کمتر مورد توجه قرار بگیرد.

اما کشور کره شمالی با آب و هوایی مناسب و دلپذیر در اکثر اوقات سال مکان خوبی برای آرامش گرفتن و استراحت است. کوه پائکتو که یک کوه آتشفشانی است و در عین حال چشمه آب گرم نیز دارد، طاق پیروزی، قصر خورشید کومسوسان، بنای یادبود منسوداعه هیل، پارک جوانی کائسون و برج جوچه از جمله مناطق گردشگری کره شمالی هستند که در سفر خود به این کشور می توانید از آنها دیدن کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور کره شمالی:

زبان رسمی: کره ای

مذهب: بودایی

نوع حکومت: حکومت تک حزبی جوچه

جمعیت: حدود 25 میلیون و 370 هزار نفر

مساحت: 120,540 کیلومتر مربع

واحد پول: وون کره شمالی (KPW)

KPW 899,87 = $1

پیش شماره: +850

اختلاف زمانی با ایران: پنج ساعت و نیم جلوتر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور کره شمالی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری پیونگ یانگ

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید