جاذبه های گردشگری صربستان

10268 ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]

کشور صربستان که از جمله کشورهای اروپای شرقی و حوزه بالکان می باشد، در میان کشورهایی قرار دارد که به دریا راه ندارند. کشور صربستان از دیرباز جزو کشورهای قدرتمند منطقه بوده و در مرز میان قدرت های شرق و غرب، امپراتوری خود را برقرار کرده است. مرزهای امروزی این کشور بعد از جنگ جهانی دوم تثبیت شد و پس از فراز و نشیب های بسیار، در سال 2006 و پس از جدایی مونته نگرو به صورت یک حکومت مستقل در آمد. صربستان با کشورهای بلغارستان، رومانی، مجارستان، مونته نگرو، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین و کرواسی مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور نیز شهر بلگراد می باشد.

کشور صربستان از لحاظ مذهبی بسیار متفرق و ناهمگون است. به طوری که در برخی از شهرها مسلمان ها و در برخی دیگر از شهرها مسیحی های کاتولیک، ارتدوکس و پروتستان در اکثریت قرار دارند. با این حال اکثر جمعیت این کشور مسیحی ارتدکس هستند. اکثریت این کشور از نژاد صرب هستند و بقیه نژادها از جمله آلبانیایی ها، اسلواک ها، چک ها، کروات ها، کولی ها، بوسنیایی ها و مجارها در اقلیت قرار دارند.

کشور صربستان دارای آب و هوایی مناسب و معتدل است و با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارد، دارای دشت های سرسبز و همواری است. رودخانه دانوب در یک سوم کشور جریان دارد همین عامل به سرسبزی این کشور بسیار کمک کرده است. رودخانه دانوب به تنهایی آب مورد نیاز بیش از 90 درصد زمین های کشاورزی این کشور را تامین می کند. با توجه به آب و هوای معتدل این منطقه، در هر کدام از فصل ها می توان از آن دیدن کرد و از جاذبه های خاص آن فصل لذت برد.

از جمله جاذبه های صربستان می توان به رودخانه درینا، کلیسای سنت ساوا، منطقه خیابان نز میهایلوا، موزه نیکولا تسلا، کوه فروسکا گورا، کلیسای سنت جرج و موزه ملی صربستان اشاره کرد که علاوه بر داشتن جذابیت های گردشگری، می تواند شما را کمی بیشتر با تاریخ و فرهنگ این کشور آشنا کند.

اطلاعاتی در مورد کشور صربستان:

زبان رسمی: صربی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

جمعیت: حدود 7 میلیون و 57 هزار نفر

مساحت: 88,361 کیلومتر مربع

واحد پول: دینار صربستان (RSD)

RSD 3,84 = $1

پیش شماره: +381

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور صربستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری بلگراد صربستان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید