dastforosh 2

بازار دستفروشان اهواز

17828 ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]

بازار دستفروشان اهواز در این شهر بسیار داغ است، مردم از نظر جلوه های زیبایی شهر ناراضی هستند اما خریداران این دستفروشان به قدری زیاد است که می توان گفت جایی برای گله مندی نمی گذارد. در واقع خود مردم باعث رونق بساط این دستفروش ها شده اند، شاید پراکنده بودن آنها موجب بی آرایشی و بی نظمی کوچه و بازار شده باشد.

dastforosh 3

در بین دستفروشان اهواز همه نوع کالا و جنس موجود است، از جمله پوشاک، شال و روسری، عطر و ادکلن، شیرینی ها و خوراکی، مواد غذایی، محصولات پلاستیکی، سوغات اهواز، کیف و کفش، ماهی و … را می توان به راحتی یافت. حال فرض میکنیم این اجناس از طریق قانونی به دست مردم می رسد، اما این اجناس و کالاها بشدت ارزان است. کالاهای دستفروشان قیمت مناسب تری را نسبت به واحد های تجاری ثابت دارد، باید به یاد داشت که این اجناس از کیفیت پایین تری نیز برخوردار می باشند. گاهی نیز در میان دستفروشان اجناسی را می توان پیدا کرد که در هیچ مغازه ای یافت نمی شود.

dastforosh 1

دستفروشان در بخش های مختلفی وجود دارند اما بیشتر در هسته ی مرکزی شهر بودند، بیشتر در راسته های بازار کارون و عبدالحمید و بازار هایی به سبک قدیم دیده می شدند. پس از اعتراضات و حاشیه های زیاد این اتفاق، شهرداری شهر اهواز تصمیم گرفت تا مکان ثابت ولی در عین حال بی دردسر تری را به دستفروشان اختصاص بدهد. از این جهت آنها را به پارک ربیع واقع در منطقه ی آسفالت شده آخر شهر، منتقل کردند.

dastforosh 4

پس از جابه جایی این دستفروشان، 70 درصد آنها از مکان جدید رضایت داشته و مابقی اعتراض کردند. آنها معتقدند دستفروشی هم مانند سایر مشاغل محل مناسب برای کسب خود لازم دارد. شاید برای شروع بد نباشد که اینطور مکان دائمی به دستفروشان بدهیم، در این صورت خطر فروش اجناس تقلبی و یا بی کیفیت کاهش می یابد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید