تور رامسر گردی

قبل از سفر به رامسر حتما این مطلب را بخوانید 11518 2018/06/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
تاریخچه: در گذشته رامسر امروزی را با نام سخت سر که از دو شهر تنکابن و رامسر تشکیل شده بود می شناختند. سخت سر در زبان بومی به محلی اطلاق می شود که دارای گل چسبنده و باتلاقی است. منابع تاریخی قدمت شهر رامسر را در حدود 1000 سال می دانند.

رامسر غربی ترین شهر استان مازندران می باشد که در محل تلافی این استان با گیلان واقع شده است. دریا، جنگل، باتلاق و درختان انبوه در کنار آثار تاریخی متعدد همه چیزی است که می توان در تورهای گردشگری رامسر مشاهده کرد. تا حدود 150 سال پیش دقیقا مشخص نبود که این شهر متعلق به کدام یک از این دو استان است. این مورد تا سال 1358 که رامسر و تنکابن از یکدیگر جدا شدند ادامه داشت و پس از آن رامسر به استان مازندران تعلق گرفت. البته گویش مردم رامسر گیلانی می باشد. رامسر به دلیل برخورداری از طبیعت مثال زدنی و علاقه فراوان مسافران برای سفر به آن به عروس شهرهای ایران مشهور شده. این شهر سالانه پذیرای بیش از 10 میلیون گردشگر می باشد که این امر سبب گردیده تا موقعیت های شغلی مناسبی در آن برای اهالی فراهم شود. قرارگیری درمسیر جاده چالوس به رشت از دلایل گردشگر پذیر بودن این شهر می باشد. رامسر در گذشته به دلیل قرارگیری در مسیر جاده ابریشم از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.

تور رامسر,جاذبه های تاریخی رامسر,جاذبه های توریستی رامسر
اطلاعاتی درباره شهر رامسر
جمعیت
32.000 نفر
مساحت
730 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
011
تاریخ ثبت شهر
1346

بهترین فصل سفر به رامسر

رامسر با وجود طبیعت زیبا و وصف ناپذیر و برخورداری از جاذبه های طبیعی فراوان مقصد مناسبی برای گردشگران به حساب می آید. رامسر تنها شهر شمالی کشور است که در آن فاصله کوه و دریا به یکدیگر بسیار نزدیک است. آب و هوای رامسر در فصل تابستان گرم و شرجی و در فصل زمستان خنک و مطبوع می باشد. رامسر در تمام طول سال پذیرای خیل عظیم مسافران است. خرداد بهترین ماه سفر و تور رامسر گردی می باشد. در این ماه از گرمای طاقت فرسای شهرهای شمالی خبری نیست و همچنین احتمال وقوع باران های سیل آسا نیز وجود ندارد. برای بازدید از تمام جاذبه های طبیعی و تاریخی رامسر باید حداقل دو روز در این شهر اقامت داشته باشید.

جاذبه های گردشگری رامسر

تور گردشگری رامسر به عنوان عروس شهرهای ایران یکی از برترین تورهای گردشگری داخلی و از مقاصد گردشگری برای مسافران می باشد. آثار تاریخی و جاذبه های بکر و دیدنی در رامسر به حدی است که سالانه در حدود 10 میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند. وجود جنگل، دریا، چشمه های معدنی گرم و سرد، آبشار، بوستان های جنگلی، یادمان های تاریخی و مراکز تفریحی و اقامتی بیشمار باعث شده تا رامسر به قطب گردشگری ایران بدل شود. یکی از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری رامسر تله کابین این شهر می باشد که به عنوان یزگترین و تنها تله کابین خاورمیانه، ارتفاعات جنگلی را به ساحل دریا متصل می کند، بنابراین حتما در تور رامسر گردی به این مکان سر بزنید. شما در تله کابین رامسر می توانید در عرض 12 دقیقه کوه ایل میلی را به سوی ساحل خزر طی نموده و شاهد زیبایی های خدادادی در طول این مسیر باشید. یکی دیگر از جاذبه های توریستی رامسر چشمه های آب گرم و سرد می باشد که در این شهر وجود دارد و بسیاری از گردشگران از آنها استفاده می کنند. در ادامه به معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی رامسر می پردازیم.

جاذبه های طبیعی رامسر

رامسر به عنوان عروس شهرهای ایران شناخته می شود. در این شهر دریا، جنگل، آبگرم های معدنی و روستاهای بی نظیر مانند جواهرده انتظار شما را می کشند. رامسر با وجود جنگل های دالخانی و صفارود که دست نخورده و بکر باقی مانده اند، بسیار زیبا و چشم نواز جلوه می کند. شما با یک برنامه ریزی دقیق در تور رامسر گردی می توانید از این شهر شمالی دیدن کرده و از زیبایی های ناب و بی بدیل آن نهایت استفاده را ببرید.

 • پارک های درون شهری رامسر : پارک ملی رامسر، پارک ساحلی رامسر
 • جنگل های رامسر : جنگل دو هزار، جنگل سه هزار، جنگل جواهرده، جنگل صفارود، جنگل دالیخانی، جنگل سیاه سرد
 • رودهای رامسر : رود چالکرود، صفارود، ترک رود
 • کوه های رامسر : کوه سماموس، بزاکوه، کوه لپاسر، زرود کوه، کوه زین پشت
 • غارهای رامسر : غار یاغی لوکا، غار گرگر لوکا، غار بام بامه
 • آبشارهای رامسر : آبشار میج، آبشار سیاسرت
 • سدهای رامسر : سد میجران
 • دریاچه های رامسر : دریاچه قو، دریاچه مجیران
 • چشمه های آبگرم رامسر : آبگرم چشمه زیرپل، آبگرم سادات محله
 • روستاهای رامسر : روستای جواهرده، روستای گرسماسر، روستای اربه کله، روستای لیماک ده، روستای جنت رودبار، روستای پتک، روستای اربکله، روستای سرولات

جاذبه های تاریخی رامسر

رامسر به عنوان گردشگر پذیرترین شهر خظه شمال شناخته می شود. دلیل این نیز واقع شدن در مرز بین استان های مازندران و گیلان می باشد. مشهور ترین جاذبه های تاریخی در تور گردشگری رامسر، روستاهای قدیمی این شهر می باشند. روستای جواهرده و روستای 300 ساله چورته به عنوان قدیمی ترین روستایهای رامسر میراث گرانبهایی از آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی رامسر می باشند که همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این جاذبه های دیدنی به رامسر سفر می کنند. هتل های رامسر نیز جزو جاذبه های تاریخی این شهر محسوب می شوند. هتل قدیم رامسر، هتل بزرگ رامسر که امروزه به هتل موزه تبدیل شده و هتل آزادی رامسر جزو باقدمت ترین هتل های رامسر و حتی ایران هستند که امکان بازدید از آنها برای گردشگران وجود دارد.

 • مساجد تاریخی رامسر : مسجد جامع رامسر، مسجد آدینه جواهرده، مسجد میر عبدالباقی، مسجد صاحب الزمان
 • آرامگاه های رامسر : امامزاده ابوالحسن رامسر، آرامگاه چهل شهیدان رامسر، امامزاده بسمل، امامزاده پلاسید، امامزاده بی بی سکینه، امامزاده سید هاشم
 • کاخ های تاریخی رامسر : کاخ مرمر، کاخ فرح
 • موزه های رامسر : موزه تماشاگه رامسر، موزه مردم شناسی رامسر
 • قلعه های تاریخی رامسر : قلعه مارکوه، قلعه دربندان، قلعه شاه نشین، قلعه گرز مانسر، قلعه ایزکی، قلعه کل کند، قلعه خش چال

مراکز خرید رامسر

در تور رامسر گردی شاهد احداث چندین مرکز خرید مدرن و امروزی می باشیم که گردشگران می توانند برای خرید سوغات رامسر به آنها مراجعه کنند. چندین بازار محلی نیز در رامسر وجود دارد که دیدن آنها نیز خالی از لطف نیست. بازار محلی ماهی فروشان رامسر دارای شهرت فراوانی است و بسیاری از مسافران برای چشیدن طعم ماهی کپور دریای خزر از این بازار اقدام می کنند.

 • مراکز خرید رامسر : مرکز خرید آفرینش، مرکز خرید آرامش، مرکز خرید نگین، مرکز خرید مروارید سبز و …

هتل های رامسر

رامسر به عنوان گردشگرپذیر ترین شهر رامسر دارای چندین هتل و اماکن اقامتی متنوع می باشد که مسافران می توانند در تور رامسر از امکانات آنها بهره ببرند. هتل های رامسر در بحث خدمات دهی بسیار مدرن و امروزی می باشند. علاوه بر آن مسافران رامسر می توانن نسبت به اجاره خانه های ویلایی رامسر نیز اقدام کنند. در ادامه نام هتل های رامسر آمده است.

 • هتل های چهار ستاره رامسر : هتل بام، هتل بزرگ پارسیان آزادی
 • هتل های دو ستاره رامسر : هتل مهتاب
 • هتل آپارتمان های رامسر : هتل آپارتمان نیستان، هتل آپارتمان لیان، هتل آپارتمان کوثر، هتل آپارتمان کارن، هتل آپارتمان اسکان، هتل آپارتمان باروژ، هتل آپارتمان رویای شیرین

سوغات و صنایع دستی رامسر

سوغات رامسر به دو بخش خوراکی و صنایع دستی تقسیم می شود. محصولاتی نظیر مربای بهار نارنج، کلوچه و کماج به همراه رب انار و آغوزنون سوغات رامسر هستند. قالی بافی، گلیم بافی، جاجیم بافی، حصیر بافی و سوزن دوزی نیز صنایع دستی رامسر می باشند.

نقشه شهر رامسر

رامسر یکی از شهرهای استان مازندران است که در غربی ترین ناحیه این استان و در مجاورت با گیلان قرار دارد. این شهرستان دارای دو شهر، یک بخش و چهار دهستان و 143 روستا می باشد که از این تعداد 63 آبادی امروزه خالی از سکنه شده است. شهرستان رامسر در موقعیت جغرافیایی ۳۶ درجه و ۳۲ دقيقه تا ۳۶ درجه و ۵۹ دقيقه عرض شمالي و ۵۰ درجه و ۲۰ دقيقه تا ۵۰ درجه و ۴۷ دقيقه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ واقع شده است. رامسر از سمت شمال با دارای خزر، از سمت جنوب با رشته کوه های البرز، از سمت شرق با تنکابن و از سمت غرب با چابکسر در همسایگی می باشد. اغلب مردم رامسر به زبان گیلکی تکلم می کنند. مردم رامسر همگی مسلمان هستند و به تشیع اعتقاد دارند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر به رامسر حتما نسبت به تهیه نقشه گردشگری این شهر اقدام نمایید تا بتوانید از تمام جاذبه های توریستی رامسر بازدید بعمل آورید. نقشه رامسر در هتل های شهر و نیز معابر ورودی شهر به طو رایگان پخش و توزیع می شوند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید